Odkomarzanie

Odkomarzanie

Odpoczynek na świeżym powietrzu, w altanie na tarasie to jedna z najprzyjemniejszych chwil w ciepłe wieczory. Niestety często uprzykrzają nam owady-meszki, komary, czy też chińskie biedronki.
Aby cieszyć się spokojnym odpoczynkiem jak również snem przy otwartym oknie bez pogryzień należy się odpowiednio przygotować. Najlepszym sposobem jest oprysk czy tez bardziej skuteczne zamgławianie terenu.
Nasz zespół specjalistów przygotuje Twoją oazę spokoju. Zaproś nas do siebie a skutecznie rozwiążemy problem z owadami.

GRILLUJ I ODPOCZYWAJ W SPOKOJU

Zamgławianie czy oprysk?

Zamgławianie

Obie metody są skuteczne, zamgławianie ma przewagę taką, iż wyniku zabiegu tworzy się mgła, która z zasady osadza się na wszystkim i dociera do wszystkich zakamarków, poza tym zamgławianie w przeciwieństwie do oprysku tworzy mgłę, która jest lżejsza od powietrza w związku z czym potrafi unosić się w powietrzu nawet 45 minut, co pozwala nam poddać zabiegowi nie tylko powierzchnię ale i powietrze. Przykładowo zamgławiając preparatem przeciwko komarom mgła będzie się utrzymywać w powietrzu i każdy komar przelatujący mający kontakt z mgła zostaje automatycznie zainfekowany środkiem owadobójczym. Dlatego też zabieg zamgławiania powinien być zlecany tylko wykwalifikowanemu personelowi wyposażonemu w odpowiednie środki ochrony indywidualnej przede wszystkim maski pełno-twarzowe z odpowiednim filtrem, które są dość kosztowne. Warto nadmienić również, iż samodzielny zabieg za pomocą oprysku może stać się bardziej kosztowny niż zlecenie firmie zewnętrznej. Dlaczego? – Opryskując przykładowo powierzchnię 0,10ha zużyjesz dużo większa ilość środka, jeśli będziesz chciał dotrzeć w każde miejsce i wyeliminować insekty, gdyż kropla z opryskiwacza jest znacznie większa co wiąże się z większym zużyciem. W praktyce zużycie może być podobne, ale tylko wtedy gdy nie dotrzesz do wszystkich miejsc gdzie dotrze na pewno zamgławiacz, co wiąże się jednocześnie z mniejszą skutecznością oprysku. Należy również pamiętać, iż firmy zakupując preparaty w dużych ilościach mają ceny znacznie niższe od cen detalicznych dla konsumentów. Dzięki temu możemy Państwu zaproponować ceny znacznie niższe, niż gdyście chcieli samodzielnie wykonywać zabieg.

W jaki sposób?

Świadczymy usługi zamgławiania powierzchni zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Stosujemy środki zarówno ekologiczne jak i chemiczne.
Zamgławianie ekologiczne: polega na opryskaniu specjalnym urządzeniem, bardzo małą cząsteczka (około 25 mikronów) terenów zielonych czy też wnętrz budynków specjalnym preparatem który jest naturalny, bezpieczny dla ludzi i zwierząt domowych. Ten prosty ekologiczny oprysk zapewnia skuteczną barierę przed owadami. Jak działa?- Rozpylamy białą mgłę (słabo widoczną gołym okiem ze względu na mikronową wielkość kropli). Tworzymy naturalną barierę dla insektów, np. poprzez oprysk okien, drzwi, futryn, fasad i oczywiście traw, świerków, krzewów, tuj, Środek jest na bazie starannie dobranych naturalnych składników występujących w przyrodzie, które są naturalnym wrogiem komarów i kleszczy, które traktują teren jako nie przychylny do bytowania wybierając do życia sąsiednie teren nie poddane zabiegowi zamgławiania.

Jak długo preparat jest skuteczny?

Wszystko zależy od warunków atmosferycznych. Im więcej obfitych deszczy tym krócej. Z praktyki wiemy, iż w warunkach pogodowych w Polsce z ostatnich 5 lat tego typu zabiegi dawały skuteczność od miesiąca do tak naprawdę całego sezonu, w zależności od warunków w otoczeniu do rozwoju i rozmnażania. Przykładowo w ogródku w miasteczku gdzie w bezpośrednim sąsiedztwie nie ma stawów, lasów jeden zabieg może wystarczyć na cały sezon. Trzeba również mieć świadomość ,iż preparaty ekologiczne są mniej skuteczne od chemicznych, gdyż mają za zadanie odstraszyć a nie zlikwidować populacje szkodników.

Zamgławianie chemiczne: Jest znacznie skuteczniejsze od zamgławiania ekologicznego Dlaczego? – chemia zabija owady, a nie je odstrasza. Jak działa preparat? – owad po kontakcie z preparatem zaczyna powoli się dusić – zamykają się Przetchlinki (przetchlinka to otwór w nieprzepuszczalnej powłoce organizmów lądowych, umożliwiający wymianę gazową). Dzięki zamgławianiu mikronowej kropli owad przenosi preparat na inne owady, z którymi ma kontakt, które również po kontakcie zaczynają powoli zdychać. Dzięki czemu nie tylko odstraszamy komary, kleszcze a eliminujemy ich populację, ograniczamy ilość jaj które były by zniesione.

Jak pozbyć się komarów, biedronek w mieszkaniu domu?

Zabieg zamgławiania również wykonać wewnątrz budynków, choć najczęściej wystarczy zamgławiać okna, elewacje na zewnątrz budynku aby stworzyć barierę dla owadów. Przykładamy dużą wagę do tego zabiegu, gdyż nałożenie preparatu na budynek tworzy najskuteczniejszą barierę. Gdy zamgławiamy wewnątrz budynku osoby w nim mieszkające będą miały z nim kontakt i mimo iż w ilościach jakich jest wpuszczany nie jest szkodliwy dla ludzi, to nie mniej jednak może mieć jakiś wpływ na zdrowie. W mieszkaniu zdecydowanie polecamy ozonować, gdyż ozon przez swoje właściwości utleniające uciera szlaki owadów, niszczy bakterie, wirusy, roztocza które nie jednokrotnie są źródłem pokarmu, czy korzystnym miejscem do rozmnażania dla owadów. Klienci, którzy decydują się na zamgławianie wewnątrz budynku pod kontem np. komarów zdecydowanie zalecamy zamgławianie preparatem ekologicznym. Jeśli nigdy nie ozonowałeś mieszkania, a zdecydujesz się na nasze usługi odkomarzania wybrane pomieszczenie wyozonujemy BEZPŁATNIE!!! Uwaga: – przy zamówieniu odkomarzania poinformuj, iz chcesz skorzystać z Promocji na Ozonowanie przy Odkomarzaniu!!!!

ODKOMARZANIE ORAZ ZWALCZANIE MESZEK

Komary czy meszki to nieodłączni „rezydenci” naszych ogrodów, altan, mieszkań podczas letnich miesięcy. Niestety nie są to zbyt przyjemni sąsiedzi. Czy istnieją sposoby na pozbycie się tych małych insektów lub ograniczenie ich uciążliwości oraz zagrożenia ? Odpowiedź brzmi TAK ! Wystarczy trochę ciepłych dni oraz wilgoci, aby komary nie dawały nam żyć. Precyzyjnie mówiąc to komarzyce –  samice komarów są najbardziej spragnione naszej krwi. Jest im ona potrzebna do rozmnażania. To główny powód, dla którego komary są tak natrętne i zdesperowane w pozyskiwaniu krwi.
Prawdą jest, że nie można zwalczyć komarów całkowicie. Są one ważną częścią ekosystem a także ogniwem w łańcuchu pokarmowym – karmią się nimi inne zwierzęta, np. jeżyki. Można natomiast ograniczyć ich populację i zapewnić sobie spokojny wypoczynek w letnie miesiące. Jak to zrobić? Mamy na to sposób !

ODKOMARZANIE METODĄ ZAMGŁAWIANIA

Można go wykonywać zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Często do jego przeprowadzenia wykorzystujemy wysokiej jakości zamgławiacz termiczny lub ULV oraz opryskiwacz ciśnieniowy lub spalinowy. Jest to zależne od uwarunkowań oraz wielkości terenu przeznaczonego do wykonania zabiegu.
W zamgławianiu termicznym wysoka temperatura sprawia, że ciecz robocza, czyli woda odparowuje pod wpływem wysokiej temperatury. Podczas mieszania się z chłodniejszym powietrzem, skrapla się. Powstaje nam w ten sposób mgła o mikroskopijnych kropelkach, która utrzymuje się w powietrzu i wnika we wszelkie szczeliny oraz najbardziej gęste zarośla. Wykonując zabieg na zewnątrz, dodajemy do preparatu tzw. nośnik. Sprawia to, że preparat przyczepia się do liści i jest odporny na działanie czynników zewnętrznych, jak deszcz, grad czy wiatr.
Z kolei zamgławiacz ULV, inaczej zwany nisko-objętościowym stosowany jest do mniejszych powierzchni. Wydmuchuje on środki chemiczne przez specjalną dyszę, wytwarzając mikroskopijnych rozmiarów. Są one tak małe, że przy odpowiednich warunkach unoszą się przez długi czas w powietrzu i przypominając tzw. „zimną mgłę”. Odkomarzanie wykonana tym sposobem sprawia, że preparaty owadobójcze, podobnie jak przy zamgławianiu termicznym docierają do większości zakamarków, pokrywając jednocześnie duże powierzchnie.

WAŻNE! Skuteczność zabiegu jest szalenie powiązana z warunkami pogodowymi. W przypadku bardzo deszczowych dni, zabieg będzie mniej skuteczny i należy go powtórzyć za jakiś czas, jednak w przypadku typowego lata z umiarkowaną ilością opadów o średnim natężeniu zabieg może wystarczyć nawet na cały sezon. Wyżej opisane metody, ze względu na bezpieczeństwo, powinny być przeprowadzone przez wykwalifikowany zespół. W trakcie zamgławiania w miejscu zabiegu nie może przebywać nikt poza osobami wykonującymi zlecenie. Ta forma usługi wymaga użycia specjalistycznej odzieży ochronnej oraz dobrej jakości masek przeciwgazowych.

Zamów odkomarzanie Teraz!