Ozonowanie

OZONOWANIE JAKO SKUTECZNA METODA DEZYNFEKCJI

Jako nieliczni jesteśmy w stanie W przeciągu 1 godziny uzyskać stężenie PROGOWE CZYSTYM OZONEM dla 1200 m3

WAŻNE – Naszą przewagą nad Konkurencją to przede wszystkim wysokiej klasy sprzęt wykorzystywany do ozonowania. Zanim WYBIERZESZ FIRMĘ Zadbaj aby zabieg wykonywany w twoim domu nie był przy użyciu ozonatorów na płytkach ceramicznych, które produkują oprócz ozonu duża ilość tlenków Azotu które są bardzo szkodliwe np. roślin, elektroniki, tapicerek.

Warto wiedzieć – mierniki stężenia ozonu jako ozon uznają również tlenki azotu, tak więc w przypadku np. uzyskania stężenia 1ppm w rzeczywistości czystego ozonu możesz mieć znacznie mniej. Nasze generatory gwarantują CI Ozon w najczystszej postaci wyprodukowany przez dostępne na rynku generatory ozonu.

Jesteś Astmatykiem, ALERGIKIEM? -OZONUJ

Ozonowanie zapobiega atakom astmy i alergii

Zabieg ozonowania Twojego mieszkania, domu, biura przyniesie Tobie zdecydowaną poprawę komfortu życia, pracy, snu. Dzięki zabiegowi ozonowania okres wzmożonego pylenia będzie dla Ciebie mniej uciążliwy. Astmę powodują nie tyle alergeny, na które jesteśmy narażeni na zewnątrz budynków, a przede wszystkim do astmy u dzieci niemowląt doprowadza powietrze, które znajduję się wewnątrz budynków w którym na stale przebywamy – ozon skutecznie oczyszcza powietrze nie tylko z alergenów ale i wielu innych szkodliwych związków znajdujących się w budynkach o czym dowiesz się w dalszej części artykułu.

Remontujesz mieszkanie, masz nowe meble? – OZONUJ

Zapach odremontowanego mieszkania, nowych świeżych mebli, – czuć nowością? Zapach, który pozostawiają meble, nowe przedmioty często identyfikowany jest z czymś dobrym – nic bardziej mylnego. Zapach, który czujemy w nowych, poprodukcyjnych przedmiotach to najczęściej zapach wydzielany przez farby, lakiery, który zawierają bardzo szkodliwy dla zdrowia Aldehyd Mrówkowy. Zawarty jest on nie tylko w meblach i farbach, ale również w dywanach, materiałach budowlanych, izolacyjnych, ramach okiennych, panelach podłogowych, tapetach, wykładzinach jest dosłownie wszędzie w naszym miejscu zamieszkania, pracy również w ubraniach które nosimy na co dzień.
Ten szkodliwy związek chemiczny prowadzi do powstawania powikłanych uszkodzeń tkanki płucnej lub obrzęku płuc, u większości osób może działać drażniąco na śluzówkę oczu, nosa i gardła.
Doskonałym sposobem pozbycia się formaldehydu – aldehydu mrówkowego jest właśnie zabieg ozonowania. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, a nie jest Ci obojętne zdrowie Twoje i Twoich dzieci zrób to jak najszybciej!!!

Ozon wpływ na ROŚLINY, OWOCE I WARZYWA

Ozonowanie wykorzystywane jest również w produkcji roślin, głównie w celu pozbycia się grzybów czy też wirusów. Mimo, iż ozon może szkodliwie wpływać na rośliny to zabieg taki jest stosowany. Nie wszystkie warzywa i rośliny reagują negatywnie. Zabieg jaki jest przeprowadzany w domach i mieszkaniach przy użyciu naszych generatorów ozonu nie wpływa znacząco na szkodliwość roślin – dlaczego? – Nasze generatory wyprodukowane są ze stali powlekanej platyną dzięki czemu nasze generatory ozonu praktycznie nie produkują szkodliwych tlenków azotu, które głównie przyczyniają się do uszkodzeń roślinności, w związku z czym nie musisz wynosić roślin z pomieszczeń. Czas zabiegu nie jest na tyle długi aby mógł spowodować znaczące zmiany w rozwoju roślin. Oczywiście długotrwałe ozonowanie nawet naszym generatorem ozonu może spowodować odbarwienia i uszkodzenia roślin w związku z czym jeśli masz w domu rośliny na których szczególnie Ci zależy dla profilaktycznego bezpieczeństwa lepiej wynieść z pomieszczenia ozonowanego. Nie mniej jednak wielokrotnie ozonowaliśmy pomieszczenia w których znajdowały się kwiaty doniczkowe. Minimum raz w miesiącu ozonujemy swoje prywatne mieszkania przy stężeniu powyżej 3ppm- do tej pory nie obserwowaliśmy żadnych zmian na roślinach typu Storczyk, Zamikulkas, Paproć, Aloes. Ale również staramy się aby przed zabiegiem ozonowania rośliny nie miały zbyt wysokiej wilgotności, a po zakończeniu zabiegu ozonowania rośliny są przez nas podlewane. Po zabiegu ozonowania można zaobserwować na niektórych roślinach i owocach odbarwienia, w przypadku owoców nie ma to większego znaczenia, gdyż ozonowanie przyczynia się do przedłużenia ich trwałości i przydatności do spożycia, a przede wszystkim ozonowanie owoców i warzyw pozwala pozbyć się szkodliwych pozostałości po opryskach, stosowanej chemii – można pokusić się o określenie, iż po ozonowaniu owoce stają się EKOLOGICZNE.
Zachęcamy do zapoznania się z artykułem: WPŁYW OZONU NA KONDYCJĘ ROŚLIN ZIELARSKICH

Jeśli pojawiają Ci się pytania, wątpliwości zadzwoń chętnie porozmawiamy, przekażemy swoje doświadczenia – BEZPŁATNIE

CZYM JEST OZON?

OZON jest niebieskim gazem, dwukrotnie cięższym od powietrza, zbudowanym z trzech atomów tlenu – O3.
W naturze powstaje pod wpływem działania promieni UV a także w wyniku reakcji tlenku azotu z lotnymi związkami organicznymi, ale także podczas wyładowań atmosferycznych. Po każdej burzy czujemy, że powietrze jest niejako odświeżone, a to właśnie dlatego, iż zawarty w nim jest właśnie OZON. Podczas zabiegu OZONOWANIA jest on pozyskiwany poprzez krótkie wyładowania koronowe w specjalnym urządzeniu – GENERATORZE OZONU.

JAKIE JEST DZIAŁANIE OZONU?

Ozon ma działanie dezynfekujące. Trójatomowa cząsteczka tlenu rozpada się na naturalną dwuatomową cząsteczkę oraz jednoatomowy tlen, mający silne właściwości utleniające. Wolny atom tlenu wchodzi natychmiast w reakcję z innymi cząsteczkami znajdującymi się w pomieszczeniu i niszczy je w procesie utleniania. Ozon działa 50 razy skuteczniej i 3000 razy szybciej niż inny gaz używany do dezynfekcji – czyli chlor. Po zastosowaniu ozonu w zabiegach ozonowania pomieszczeń lub wody nie pozostają szkodliwe produkty, tylko tlen !
Ozon należy do jednych z najsilniejszych utleniaczy, dlatego znalazł szerokie zastosowanie w zabiegach dezynfekcji, dezodoryzacji, a także odgrzybiania.

W JAKICH SYTUACJACH POTRZEBNE JEST OZONOWANIE?

Dezynfekujące działanie ozonu wykorzystujemy w następujących sytuacjach:

  • likwidacja nieprzyjemnych zapachów i odorów (np. zgnilizny, spalenizny, dymu papierosowego)
  • likwidacja bakterii i wirusów w pomieszczeniu, gdzie przebywały osoby chore
  • likwidacja roztoczy w pomieszczeniach, w których jest to uciążliwe dla alergików
  • likwidacja grzybów i pleśni

JAK PRZEBIEGA PROCES OZONOWANIA, JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO ZABIEGU OZONOWANIA?

Proces ozonowania zależy od problemu, który chcemy rozwiązać. Czas trwania zależy od ilości użytych generatorów tj. od stężenia potrzebnego do przeprowadzenia zabiegu w danym pomieszczeniu. Do każdego problemu podchodzimy indywidualnie.
Przygotowanie do ozonowania – Jeśli w budynku znajduję się wentylacja mechaniczna zalecamy wyłączyć choć przy małych pomieszczeniach do 200m3 nie jest to konieczne jeśli nie jest połączone z innymi pomieszczeniami w których przebywają ludzie lub zwierzęta. Dysponujemy bardzo wydajnymi urządzeniami które nawet przy dobrze wentylowanych pomieszczeniach jesteśmy w stanie osiągnąć stężenie progowe. Należy również pamiętać iż ozon ma słabe właściwości migracyjne, dlatego każde pomieszczenie ozonujemy oddzielnie. WAŻNE! – zapach utlenionych związków organicznych w powietrzu często mylony jest z zapachem ozonu.

Nasze doświadczenia:

Przeprowadzaliśmy zabieg ozonowanie w bloku z płyty z 1984r, piętro 3p. W którym lokatorzy wyczuwali zapach od sąsiadów np. przygotowywanego obiadu:-). Przeprowadzaliśmy zabieg ozonowania oddzielnie w kuchni oddzielnie w łazience. Przy uzyskanym stężeniu 4ppm po 30 minutach pracy generatora ozonu udaliśmy się do mieszkań w pionie. Na drugim piętrze czujnik stężenia nie wykazał obecności ozonu, zapach również ozonu niewyczuwalny. Piętro 4 zarówno w kuchni jak i łazience delikatnie wyczuwany zapach ozonu., po wykonaniu pomiaru czujnikiem stężeniem bezpośrednio przy wentylacji odczytywany poziom stężenia wahał się między 0,00ppm- 0,01ppm. W pomieszczeniu na blacie kuchennym, w łazience na zlewie bezpośrednio pod wentylacją czujnik stężenia nie wykrywał ozonu- w związku z czym można stwierdzić, iż zabieg ozonowania nie wpłynie na zdrowie i samopoczucie sąsiadów, co najwyżej może je polepszyć gdyż przewody wentylacyjne poddane zostały oczyszczeniu ozonu. 0,01ppm jest to minimalne stężenie wywołujące podrażnienie oczu, nosa, gardła, ból głowy, skrócenie oddechu. Dopiero przy stężeniu 0,5ppm mogą pojawić się Zaburzenia oddychania, zmniejszenie przyswajania tlenu, ogólne zmęczenie, ból w piersiach czy też suchy kaszel.

Wnioski: – Zabieg ozonowania przy sprawnej wentylacji nie jest szkodliwy dla sąsiadów, przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności.
Zdarzyło nam się podczas ozonowania pomieszczenia w przedszkoli, że Panie zgłosiły nam iż wyczuwają zapach ozonu w pomieszczeniu w pionie pod pomieszczeniem ozonowanym. Sprawdzaliśmy czujnikiem stężeniu ozonu przez dłuższy czas nie wykazało dostawanie się ozonu do pomieszczenia przez przewody wentylacyjne. W całym pomieszczeniu detektor gazu nie wykazał obecności ozonu. Podejrzewamy, iż zapach ozonu mógł zostać zauważony, gdyż okno w pomieszczeniu było otwarte, a okna w ozonowanym pomieszczeniu nie były szczelne, więc zapach przedostawały się na zewnątrz. Były to najprawdopodobniej zapach utlenionych związków organicznych, a nie Ozonu nie szkodliwy dla zdrowia.

Zamów ozonowanie Teraz!